Advanex LOCK-ONE 

zabezpieczenie nakrętek przed odkręceniem

LOCK-ONE

Rewolucyjna blokada gwintów firmy Advanex
Innowacyjny system blokowania zgodny z NAS3351

Pozwala na dodatkowe oraz skuteczne zabezpieczenie nakrętek lub śrub przed ich odkręceniem, mogącym wystąpić w wyniku eksploatacji montowanego elementu, wibracji, czy innych niesprzyjających czynników.

 • Montuje się go standardowymi kluczami,

 • Łatwo go zdemontować,

 • Wielokrotnego użytku,

 • Odporny na korozję.

System blokowania LOCKONE wykorzystuje się w sektorach: przemysłowych, kolejnictwie, transporcie, konstrukcjach, lotnictwie, energetyce, itd.

NIESAMOWITA ŻYWOTNOŚĆ

Największą zaletą systemu LockOne jest jego niewiarygodnie długa żywotność. Elementy mocowania blokadki gwintów LockOne zostały sprawdzone testami na wibrację przyśpieszoną 30.000 cykli wg wymogów normy NAS3350 (National Aerospace Specification – testy wibracyjne o charakterze uderzeniowym). Po 180.000 cyklach montażu, na których był stosowany LockOne, połączenia nadal były zabezpieczone. LockOne może być łatwo aplikowany na elementach już używanych. Może być również wielokrotnie stosowalny bez utraty właściwości przy każdym odkręceniu.

PROJEKTOWANIE I MONTAŻ

Projektowanie zastosowania blokadki gwintów LockOne jest bardzo łatwe – wystarczy uwzględnić dodatkową długość trzech nitek gwintu śruby. Własna kompaktowa natura jest idealna do stosowania w przypadku restrykcyjnych projektów dotyczących wagi i remontów planowych.

LockOne stosuje się tam, gdzie:

 • jakikolwiek element mocujący z funkcją blokowania narażony jest na degradację, tak jak elementy nylonowe zatopione w nakrętce,

 • niezbędna jest wymiana podczas prac remontowych,

 • systemy mogą być używane jednorazowo lub gdzie charakterystyki blokowania degradują się w kolejnych użyciach.

Z blokadką gwintów LockOne funkcja blokowania nie pogarsza się i może być ponownie stosowana. Rewolucyjny system blokowania LockOne jest szybki i łatwy w montażu. Nie wymaga żadnych dodatkowych elementów do stosowania, wystarczy klucz nasadowy standard podwójny sześciokąt z 12 punktami podparcia, blokadka gwintów LockOne i nakrętka.

LockOne – rewolucyjne, lekkie, urządzenie blokujące bez FOD, zaprojektowane w celu zapobiegania luzowaniu się standardowych nakrętek pod wpływem wibracji, pomaga firmie Fortune 500 Natural Gas Company i jednemu z największych producentów płynów do gazu ziemnego w Ameryce Północnej zaoszczędzić tysiące dolarów na naprawach i konserwacji!

LockOne firmy Advanex został zastosowany do rozładunku butelek i wsporników rurociągów, które miały powtarzające się problemy z obluzowaniem. Po ponad 2 latach eksploatacji LockOne nie wykazał żadnych oznak cofania się i wyeliminował odkręcanie się śrub tam, gdzie zostały zastosowane.

Zobacz, jak LockOne zaoszczędził czas i pieniądze klienta:

Przykład 1:

Obejma rury tłocznej drugiego stopnia poluzowała się, co spowodowało wypadnięcie cylindra z ramy. Rama sprężarki musiała zostać usunięta i zresetowana, co zajęło prawie miesiąc  czasu i zaangażowało w to cztery osoby. Przybliżony koszt awarii (części i robocizny) 30 000 USD i jeden miesiąc przestoju.

Przykład 2:

W przypadku sprężania wlotowego zacisk rury poluzował się i spowodował naprężenie cylindra, łamiąc element dystansowy i powodując pęknięcie ramy. Śruby znalazły się w cylindrze, trzeba było wymienić element dystansowy, rama wymagała obróbki maszynowej, a pęknięcie w siłowniku wyładowczym zostało zespawane. Przybliżony koszt awarii (części i robocizny) 35 000 USD i jeden tydzień przestoju.

Po wypróbowaniu LockOne i doświadczeniu z pierwszej ręki wydajności i oszczędności, mechanicy zostali poinstruowani, aby zainstalować  LockOne we wszystkich aplikacjach o wysokiej wibracji!

Za mniej niż koszt pojedynczej awarii klient był w stanie wyposażyć wszystkie swoje aktywa w LockOne.

Doświadcz korzyści LockOne dla siebie.  Wypróbuj LockOne już dziś!

WYMIARY

*M4 na zamówienie    **Wymiary UNC na zamówienie

PORÓWNANIE

RYNKI I ZASTOSOWANIE

Blokadki gwintów LockOne stosuje się w szerokiej gamie aplikacji i posiadają one  wysokie możliwości.

Wykorzystuje się je w:

 • sektorze kolejowym: nakładki na trawersy, złączki szyn (LockOne przechodzi badania porównawcze w Instytucie Badań Kolei Japońskich – Railway Technical Research Institute)
 • w konstrukcjach budowy urządzeń i budowie hal przemysłowych
 • montażu rurociągów wentylacyjnych
 • energetyce: podpory paneli solarnych
 • montażu paneli antyhałasowych
 • budowie dróg: złącza mostów i galerii, instalacje okablowania światłowodów (LockOne został zautoryzowany i zaakceptowany przez Japoński Instytut Badawczy NEXCO  – Nippon Expressway Research Institute)
 • sektorze narzędziowym: budowa i eksploatacja narzędzi

System LockOne jest akceptowany i stosowany przez wiele organizacji: Metro Tokyo, Toyota, Koleje Japońskie