Materiały ścierne

Rex-Cut

Włókna ścierne

Specyfiką materiałów ściernych z naturalnych włókien impregnowanych jest szlifowanie ścierne i wykończenie w jednej operacji, pozwalające na usunięcie nieregularności powierzchni i zadziorów oraz uzyskanie dobrego wykończenia. Szczególnie nadają się do aluminium, stali nierdzewnej, tytanu, stopów metali i innych materiałów egzotycznych.

CECHY I KORZYŚCI:

  • Szybkie wykończenie podczas jednej obróbki: usuwanie zadziorów i wykończenie w jednej operacji, skracając w ten sposób czynności przetwarzania.
  • Wszechstronność: Ścierne włókna bawełniane mają szeroki zakres zastosowań, co czyni je jednymi z najbardziej wszechstronnych narzędzi ściernych. Są to jedyne ścierniwo wiążące właściwości produktów z miękkich włókien bawełnianych, szkliwa i nie zaklejania urobkiem.
  • Cięcie na zimno: unikalna konstrukcja i budowa zapewnia, że podczas procesu cięcia stale eksponuje nowe ziarna ścierne na powierzchnię która ma być obrabiana, powodując, że cięcie jest bardzo czyste, wydajne oraz utrzymane w niskiej temperaturze ,
  • Delikatna i cicha obróbka: Skład materiałów ściernych włókien bawełny tworzy sprężyste, sprawne funkcjonowanie. W szczególności efekt sprężystości włókien naturalnych powoduje, że cięcie jest progresywne, bardzo delikatne i wolne od drgań i wstrząsów.
  • Nie zaklejanie się: w przeciwieństwie do większości powlekanych materiałów ściernych, włókna bawełny nie zachodzą materiałem obrabianym podczas pracy, na bardziej miękkich metalach lub stopach, takich jak aluminium.
  • Długa żywotność: Produkty oferują nie tylko długą żywotność pracy, ale mogą mogą być profilowane z niezwykłą łatwością i stosowane do specjalnych procesów, wykonane specjalnie wg rysunku.