Dłutowanie to jedna z najpopularniejszych form obróbki metali. Dzięki skrawaniu bocznych powierzchni dłutownice zapewniają najwyższą precyzję oraz znakomity rezultat.

Dłutownice CAMS są profesjonalnym narzędziem przeznaczonym do obróbki zarówno małych, jak również nieco większych powierzchni. Korzystające z najnowszych rozwiązań technologicznych narzędzia sprawdzą się w każdej branży przemysłowej gwarantując łatwość obsługi oraz doskonałą jakość obróbki.

Dłutownice CAMS – solidny sposób na trwałą obróbkę metalu

Korzystanie z dłutownic marki CAMS niesie ze sobą wiele korzyści dla każdego użytkownika. Wykonane z najlepszej jakości materiałów pozwalają wybrać odpowiednie narzędzie wprost do indywidualnych potrzeb. Dłutowanie to precyzyjny proces, który, w odróżnieniu od alternatywnych form obróbczych, jest nie tylko tańszy, ale także szybszy i dokładniejszy. Przemyślana konstrukcja urządzeń CAMS pozwala zachować maksymalne bezpieczeństwo pracy, jednocześnie zapewniając łatwość i komfort obsługi dla operatora.

Dłutownice CAMS współpracują między innymi z maszynami CNC, jak również pozostałymi centrami obróbczymi. Dzięki swojej kompatybilności dłutownice pozwalają osiągnąć pożądany kształt detalu spełniając najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Proces dłutowania maszynami CAMS polega na powtarzalności ruchów posuwisto-zwrotnych.

W ten sposób maszyna wnika w strukturę detalu skutecznie go obrabiając. Wracając natomiast do pozycji pierwotnej skutecznie niweluje nadwyżki materiałowe. Obecne metody dłutowania wykorzystywane przez dłutownice marki CAMS pozwalają cieszyć się maksymalną wydajnością. W ten sposób narzędzie sprawdza się w przemyśle samochodowym, stoczniowym, lotniczym, wytwórczym, a także podczas indywidualnych prac związanych z produkcją małoseryjną. Bazując na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych urządzenia zapewniają krótki czas obróbki, jednocześnie pobierając niską ilość energii elektrycznej.

Dłutownice CAMS – maksymalna wydajność i niezawodność

Wykorzystując system sterujący NC dłutownice CAMS umożliwiają osiągnięcie niemalże dowolnych kształtów. Za pośrednictwem obróbki narzędzie pozwala tworzyć wpusty, wypusty, powierzchnie zewnętrzne oraz wewnętrzne, systemy zębate wykorzystywane w przekładniach i innych.

Oferta producenta to szereg dłutownic przeznaczonych do zróżnicowanych zadań. Asortyment obejmuje między innymi dłutownice pionowe. W pełni zautomatyzowane narzędzia gwarantują wysoką jakość obróbki, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Solidna konstrukcja urządzenia gwarantuje stabilną i powtarzalną obróbkę, która sprawdzi się podczas produkcji seryjnej. Pracujące w osiach poziomych oraz poprzecznych dłutownice CAMS pozwalają obrobić powierzchnię metalu niemalże w każdej płaszczyźnie. W ten sposób urządzenie zapewnia tworzenie specjalistycznych konstrukcji. Przeprowadzany proces skrawania powierzchni brzegowych ma na celu nadać pożądane kształty jednocześnie odpowiednio wykańczając strukturę metalu. W ten sposób otrzymany detal nie wymaga dodatkowych prac związanych z wykończeniem struktury.

Dłutownice CAMS pozwalają obrabiać detale wykonane między innymi ze stali, aluminium, żelaza itp. Urządzenie na bieżąco dostosowuje nacisk obróbki dostosowując się do powierzchni detalu. W ten sposób proces dłutowania jest poddany pełnej automatyzacji. Ponad 10 rodzajów dłutownic CAMS charakteryzuje się odrębnymi właściwościami. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, producent oferuje możliwość wyposażenia dłutownic w prostokątne blaty z opcjonalną funkcją obracania platformy.

Dłutownice CAMS zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Dzięki korzystaniu z najlepszej jakości materiałów maszyny zapewniają niezawodność i ciągłość pracy w każdych warunkach. Wbudowany system kontrolny dłutownic, składający się z czujników, na bieżąco kontroluje parametry maszyny zapewniając jej maksymalną wydajność.