Znakowanie powierzchni to niezwykle precyzyjny proces, który wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Produkty GIMA to rozwiązania sprawdzone i od wielu lat cenione w branży przemysłowej. Dzięki zebranemu przez długi czas doświadczeniu ręczne narzędzia znakujące marki GIMA oferują najwyższą jakość i komfort użytkowania. Wśród szerokiej oferty produktów GIMA można znaleźć pisaki oraz markery znakujące, jak również znakowarki elektrochemiczne.

Pisaki i markery znakujące GIMA

Profesjonalne pisaki znakujące marki GIMA to sprawdzone w działaniu rozwiązanie. Spośród wiodących modeli producenta należy wyróżnić pisaki z metalową końcówką, pisaki ze sztyftem z włókna i zaworem, piszące pasty, markery permanentne oraz pisaki trawiące. Pisaki Colormark to narzędzie do prac przemysłowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanej końcówce urządzenie pozwala nanosić indywidualne oznaczenia na powierzchniach o chropowatej strukturze. W ten sposób możliwe jest znakowanie produktów wykonanych z dowolnych materiałów. Markery GIMA cechują się odpornością na działanie warunków zewnętrznych – w tym niepodatnością na działanie niskiej temperatury oraz wody. Pisaki z metalową końcówką oferują szeroką paletę barw, która pozwala dobrać optymalne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Otwarcie na potrzeby klientów sprawia, że pisaki GIMA zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie użytkowania. Narzędzia umożliwiają znakowanie pod dowolnym kątem, precyzyjnie dopasowując się do dłoni operatora. W trosce o ochronę środowiska markery są przyjazne dla środowiska, a dzięki dodatkowej funkcji uzupełniania tuszu w mgnieniu oka nadają się do ponownego użycia. Do najbardziej wymagających powierzchni producent opracował urządzenie do znakowania punktowego. Model Markal Stylotube PN200 przeznaczony jest do zautomatyzowanego procesu znakowania powierzchni chropowatych oraz oleistych. Zasilane pneumatycznie markery z serii Markal to skuteczne rozwiązanie, które sprawdza się podczas zautomatyzowanych prac produkcyjnych. Tak szeroki asortyment ręcznych narzędzi znakujących marki GIMA pozwala osiągnąć doskonały rezultat w krótkim czasie. Dzięki możliwości swobodnej wymiany pojemników z tuszem praca markerów pozwala na ich nieprzerwane użytkowanie w dowolnych warunkach.

Sprawdzony sposób na trwałe znakowanie z produktami GIMA

Znakowanie powierzchni to proces obejmujący kilka form obróbki. Jedną z nich jest wytrawianie. Model Etching-Set GG3000 to profesjonalny zestaw do ręcznego znakowania wykorzystujący procesy chemiczne. Cechowanie za pomocą narzędzia GIMA pozwala skutecznie znakować powierzchnie wykonane ze stali, stali nierdzewnej, twardych metali, tytanu, żelaza oraz innych metali, które przewodzą energię elektryczną. Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenia GIMA umożliwiają nanoszenie dowolnych oznaczeń, zachowując swobodę użytkowania. Zestaw trawiący Etching Set GG3000 sprawdza się podczas znakowania małych oraz średnich serii produkcyjnych o dowolnych kształtach produktu. Szeroka oferta narzędzi GIMA pozwala spełnić wszelkie oczekiwania. Spośród sprawdzonych rozwiązań można wyróżnić produkty GIMA, wśród których znajdują się także pistolety znakujące oraz zestaw trawiący mini przeznaczony do cechowania mniejszych powierzchni. Pistolet znakujący GG08 Pocket to niezwykle wydajne narzędzie, które zapewnia skuteczne znakowanie, jednocześnie nie deformując powierzchni metalu. Dzięki mobilności, jakie oferuje narzędzie, to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala nanosić indywidualne oznaczenia na maszynach przemysłowych, prototypach oraz innych częściach. Wieloletnie doświadczenie producenta pozwala oferować sprawdzone rozwiązania, które zaskakują swoją wydajnością oraz komfortem użytkowania. Ręczne narzędzia znakujące GIMA to szeroka oferta profesjonalnych urządzeń. Najwyższa jakość wykonania i precyzja, jakie oferują narzędzia producenta, sprawiają, że urządzenia sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, zapewniając praktyczne i szybkie znakowanie w każdych warunkach.