Narzędzia REV do dłutowania REV

Narzędzia REV do dłutowania

Narzędzia do dłutowania firmy REV mogą być używane zarówno na centrach obróbczych CNC i tokarkach, jak i tradycyjnych dłutownicach, maszynach do formowania oferując dużą siłę i szeroki wachlarz zastosowań w przeciwieństwie do popularnych narzędzi używanych na powyższych maszynach. W celu przymocowania narzędzia do dłutownicy lub innej maszyny formującej, narzędzia REV oferują adapter ( kwadratowy lub pryzmatyczny), który umożliwia pracę z otworem w czterech pozycjach pod kątem 90° względem siebie. Wykonany jest z 39NiCrMO3, który dzięki hartowaniu osiąga twardość rzędu 58/60 HRC.

Twardość i sztywność tego materiału pozwala osiągnąć doskonałe efekty podczas pracy na powierzchni detalu. Adapter (kwadratowy lub pryzmatyczny) wyposażony jest w dwa otwory, w które wchodzą dwie płaskie śruby M12x8 mające na celu mocowanie narzędzia wewnątrz adaptera. Pin rozrządu gwarantuje idealną pozycję narzędzia względem osi. REV oferuje rozwiązania mocowania narzędzia na kwadratowym lub pryzmatycznym adapterze, jednakże jest to jedna z wielu możliwości zamocowania i ustawienia narzędzi dłutujących REV na dłutownicach i maszynach formujących. 

Technicy REV są w stanie zaadaptować narzędzie do każdej dłutownicy i maszyny formującej dostępnej na rynku poprzez modyfikację części przeznaczonej do mocowania na maszynie.

Obsługa narzędzi REV do dłutowania

Montowanie na dłutownicach

  • Umieść płytkę w otworze mocującym i dociśnij zaciski poprzez dokręcenie śrub typu torx
  • Umieść narzędzie wewnątrz kwadratowego lub pryzmatycznego adaptera i unieruchom je przy pomocy śrub z płaskim łbem;
  • Attach the square or prismatic adapter to the slotting or shaping machine.