Osprzęt Tangless

Pneumatyczne – Elektryczne – Ręczne

Pneumatyczne – Elektryczne – Ręczne

Kompletny zestaw urządzeń do przygotowania otworu, gwintowania, kontroli i układania. Urządzenia są precyzyjnymi instrumentami i jako takie są używane, jeśli są używane dla normalnej ekspertyzy tzn. kontrolując i regulując momenty osadzenia, mają bardzo wysoką wytrzymałość “hak” przeciągania może spokojnie osiągnąć ponad 10.000 położeń, zużyte raz wymienia się bez potrzeby wyrzucenia całego drążka, który ma bardzo wysoką wytrzymałość.

 

NARZĘDZIE DO RĘCZNEJ INSTALACJI MONTAŻU ZE WSTĘPNYM NAWIJANIEM

Od zawsze jest systemem najbardziej bezpiecznym i godnym zaufania dla instalacji gwintów pokazanych przede wszystkim w mniejszych wymiarach (M2.5-M3), mają nosek ze wstępnym nawijaniem, który redukuje średnicę gwintu i perfekcyjnie go dopasowuje. Przedstawione narzędzie może instalować wkładki typu Free Running jak i typu Locking. Zalecane dla niskich ilości montażowych.

PRZYRZĄD DO UKŁADANIA DRĄŻKIEM

Przy wykorzystaniu narzędzi elektrycznych, mających zaczep sześciokątny czy też cylindryczny, lub do stosowania ręcznego z wygodnym uchwytem typu wkrętak. Duża szybkość w operacjach z lotto produkcyjnym średnio wysokim. Dla gwintów metrycznych występuje różnica pomiędzy drążkami dla wkładek Free-Running i Locking. Drążki posiadają dużą trwałość, łatwa wymiana haka ciągnącego jeśli jest zużyty. Do montażu w aluminium można zdjąć sześciokąt wyjmując zatyczkę ustalającą. Model dla 0-80 jest tylko do układania ręcznego.

WYCIĄGACZ

Narzędzie do wyciągania przedstawia taką samą konfigurację jak drążka do układania, różnica jest w haku wyciągającym, który posiada możliwość usuwania wkładki poprzez operację odkręcania zapobiegającą uszkodzenia detalu, gwintu i wkładki. Może być także stosowany do korygowania zagłębienia ułożenia wkładki w fazach regulacji drążk

ELEKTRYCZNY PRZYRZĄD DO UKŁADANIA WKŁADEK

Idealny do aplikacji o nakładach średnio wysokich, lekkie narzędzie, łatwe do stosowania i ciche. Posiada sprzęgło z szybkozłączkę eliminującą uszkodzenie drążków i auto rewers do wycofania. Posiada szybko złączkę przyrządu układającego umożliwiającego szybką zmianę różnych wymiarów. Stosuje się z przyrządami z drążkiem z chwytem 1/4HEX lub wyciągaczami. Od M2 do M12 i od 2-56 do 3/8.

CT5420 – zawiera zasilacz i KFS-20 WKRĘTARKĘ bezszczotkową

Aby zamówić zestaw:
CT5420 Trasformator z wkrętarką KFS-20
CT5420-PA Adapter do Nosków
2KPE?-?? Nosek do montażu wkładek
-str 19 w katalogu- wyjaśnienie kodu Noska
Ramię liniowe 2KLRM-1 lub 2KARM-1

Inne części zamienne:
Ośka z gwintem zamienna kompletna: dodać M na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPEC-02M
Korpus noska zamienny: dodać D na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPEC-02D
Komplet podkładek (3 podkładki, 1 podkładka sprężysta, 3 podkładki cienkie): dodać S na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPEC-02S

PNEUMATYCZNY PRZYRZĄD DO MONTAŻU WKŁADEK

Do montażu średnich i dużycj ilości wkładek ułożonych na plastikowych zwojach. Zaleca się stosowanie sprzęgła z regulowanym momentem przy układania gwintów od M2.5 do M4 i od 2-56 do 4-40.

Inne części zamienne:
Ośka z gwintem zamienna kompletna: dodać M na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPAC-04M
Korpus noska zamienny: dodać D na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPAC-04D
Komplet podkładek (3 podkładki, 1 podkładka sprężysta, 3 podkładki cienkie): dodać S na końcu kodu noska do układania wkładek, np. 2KPAC-04S

SPRAWDZIANY P-NP

Sprężynowe wkładki gwintowe wymagają odpowiedniej klasy tolerancji gwintowania tam gdzie będą gwintowane, zaleca się stosować gwintowniki 5H lub 4H przedewszystkim tam gdzie montuje się wkładki autoblokujące celem otrzymania odpowiednich wartości hamowania. Niezbędnym jest wykonanie kontroli gwintowania sprawdzianem P-NP.

Montaż

Wkładki Tangless są montowane w otworach wykonanych wg NASM33537 lub MA1567

Wiercenie
Średnica wiertła zależy od wymiaru wkładki i materiału gdzie jest ona instalowana. Głębokość wiercenia zależy od długości wkładki i typu stosowanego gwintownika. Moga zaistnieć inne czynniki od których może zależeć średnica i głębokość wiercenia.

Fazowanie
Zanim wykona się gwiontowanie powinno się wykonać lekką fazę w otworze wg NASM33537 lub MA1567, 120° + 5° na średnicy i wg wymiaru montowanej wkładki. Fazowanie pozwala na szybsze i pewniejsze montowanie wkładek.

Gwintowanie
Sprężynowe wkładki gwintowe nie posiadają klasy tolerancji. Wkładki które są montowane mają tę samą klasę co gwint w którym sa osadzane. Powszechnie gwintowanie w klasie 4H lub 3B są stosowane w sektorze militarnym lub lotniczym i są zalecane do stosowania w gwintach autoblokujących celem otrzymania parametrów hamowania większej pewności. Klasa 5H/6H lub 2B jest odpowiednia dla większości zastosowań przemysłowych i handlowych jak też dla naprawy uszkodzonych gwintów.
Głębokość gwintowania należy uwzględnić wg typologii używanych gwintowników.

Sprawdzenie
Klasa tolerancje gwintu musi być osiągnięta przed zamontowaniem wkładek. Ewentualne obróbki termiczne lub pokrycia mogą wpływać na sposób dobrania tolerancji gwintowania. Zaleca się zawsze wykonać sprawdzenie gwintowania sprawdzianami PNP odpowiednimi dla konkretnych wkładek gwintowych. Montujące raz wkładkę “Przechodni” używany do normalnych gwintów może nie wkręcić się swobodnie i spotka się opór w momencie gdy wkładka się ułoży na swoim miejscu pod wpływem dopiero wkręcania śruby. Nie możliwe jest wykonanie sprawdzenia we wkładkach Locking.

Montaż
Wkładki Tangless mogą być montowane różnymi narzędziami ręcznymi jak też pneumatycnzymi czy też elektrycznymi. Głębokość montażu zależy od wielu czynników które np. uwzględniają obecność fazy i jej wielkość.

Normy

Gwintowe wkładki osadzane “KATO TANGLESS” są w pełni ekwiwalentne i zamienne w odniesieniu do “klasycznych” gwintów z zabierakiem, nie wymagają zmian w obróbkach przygotowaina gwintu (te same parametry wiercenia i gwintowania). Są normalnie stosowane w obszarze kosmonautycznym i lotniczym, zostały opracowane dla tego typu wykorzystania. Dzięki brakowi oddzielnego zabieraka któty musi być usuwany, znacznie redukuje się ryzyko szkód gwintu, śrub lub przyrządów spowodowanych pozostałymi zabierakami lub ułamanymi niewłaściwie.
Opakowania 1000 lub 500szt. w funkcji wymiaru, lecz mogą być też dostarczone w mniejszych ilościach, zawsze z certyfikatem pozwalającym na ustalenie lotta produkcyjnego które pozwala na pełną identyfikowalność.
Są zgodne z dyrektywami AS9100B – DFARs – EAR – FAR – ITAR – REACH – RoHS

STANDARDY MILITARNE, KOSMONAUTYCZNE I HANDLOWE
Przekroczyły oczekiwania testów zewnętrznych i uzyskały certyfikat wymogów kosmonautycznych NASM8846.
Dodatkowo są zgodne z następującymi specyfikacjami i standardami militarnymi:

* MS21208 została zamieniona MS122076 & MS124651, i sukcesywnie zastąpiona przez NASM122076 & NASM124651.
Ważne Uwagi: W 1998-1999 standard militarny “Military Standard”(MS) dot. wkładek osadzanych “Unified Size” zostały zamienione przez “National Aerospace Standard” (NAS) z przyrostkiem “M” który wskazuje wcześniejszą przynależność do standardu militarnego.