Płytka do wyrównywania narzędzia – ustawiak

Płytka do wyrównywania narzędzia
na centrach obróbczych (ustawiak)

Płytka do wyrównywania narzędzia dłutującego lub przepychającego używana jest centrach obróbczych lub frezarkach w celu uzyskania prawidłowego ustawienia narzędzia. Mocowana jest w miejscu płytki, a dzięki jej płaskiej powierzchni, używając mikromierza wskazówkowego lub komparatora, umożliwiają zamocowanie narzędzia we właściwy sposób w odniesieniu do osi referencyjnej detalu.

Montaż płytki wyrównującej w centrum obróbczym na narzędziu REV

Ten film przedstawia sposób wkładania płytki wyrównującej w gniazdo narzędzia. Pierwsza część filmu przedstawia narzędzie włożone do stożkowej nasadki BT40. Następnie wkładka jest wyjmowana, a płytka wyrównująca jest umieszczana w tym samym gnieździe. W tym momencie cała jednostka jest montowana wewnątrz wrzeciona maszyny CNC.

Wyrównanie narzędzia do dłutowania REV na centrach obróbczych

Ten film pokazuje, jak można wykonać idealne wyrównanie w centrum obróbczym CNC. Po zamontowaniu narzędzia wewnątrz stożka do mocowania (w tym przypadku nasadka BT 40, ale można również użyć nasadki spawanej), należy ustawić wrzeciono w ustalonym i hamowanym kierunku. W sterowaniu CNC firmy FANUC używane jest polecenie M19. W tym momencie narzędzie należy obracać ręcznie, aż do uzyskania idealnego wyrównania z osią. Aby uzyskać takie wyrównanie, można użyć prostego komparatora, jak na filmie, po czym narzędzie jest ostatecznie dokręcane, a płytka wyrównująca jest usuwana.

System REV Broaching Tool to inteligentne i efektywne rozwiązanie, które umożliwia tworzenie rowków wpustowych i dłutowania bezpośrednio na tokarkach i centrach obróbczych CNC, bez konieczności wyposażania innych maszyn i bez konieczności kontaktowania się z zewnętrznymi specjalistami. Gwarantuje to obróbkę z doskonałym wykończeniem i zawsze perfekcyjną tolerancją. Ponadto narzędzie do dłutowania REV, stosowane w maszynach do dłutowania i pilnikowania, stanowi ważną alternatywę dla tradycyjnych narzędzi, wyróżniających się wszechstronnością i wytrzymałością. System REV jako jedyny udostępnia klientowi kompletne programy do użytku na CNC i pod względem technicznym podąża za klientem we wszystkich jego potrzebach, bez dodatkowych kosztów..