ADVANEX ZAWIASY

SAMOHAMOWNE ZE STAŁYM MOMENTEM

ZAWIASY SAMOHAMOWNE ZE STAŁYM MOMENTEM

Zawiasy samohamowne to ciekawe zintegrowane rozwiązanie konstrukcyjne pozwalające w jednym elemencie połączyć zadanie funkcjonalne zawiasów i hamulca. Taka konstrukcja, choć może nie zdajemy sobie sprawy, występuje w m.in. w telefonach komórkowych z klapką, laptopach, komputerach przemysłowych, mechanizmach, w drzwiach i drzwiczkach pojazdów kolejowych, drzwiach samolotów, czyli wszędzie tam, gdzie wskazane jest zatrzymanie otwieranego elementu w pozycji, w której zostawi je użytkownik.

W pojazdach komunikacji, zawiasy samohamowne zabezpieczają użytkowników przed uderzeniem na skutek swobodnie poruszających się drzwi. W laptopie zatrzymana pozycja ekranu jest bardzo wygodna dla użytkownika podczas korzystania z komputera, szczególnie jeżeli zależy nam na odpowiedniej pozycji ekranu. W mechanizmach, zawiasy te ułatwiają pozycjonowanie elementu urządzenia w odpowiedniej pozycji roboczej lub użytkowej.

Można wymienić wiele obszarów zastosowania, jednak najprościej ujmując zasadę działania tych wyrobów to “obróć i utrzymaj pozycję”.

Zawiasy samohamowne ułatwiają konstrukcję danego przedmiotu, bo nie wymagają stosowania w rozwiązaniach technicznych dodatkowych podpórek, ograniczników, blokad.

Zastosuj nasze zawiasy i ułatw sobie funkcjonalność potrzebnych rozwiązań.

 

 

  • Moment trzymający 25-150 KGF-mm

  • Średnice trzpienia 5-10 mm

  • Sektory zastosowania: komputery, medycyna/farmaceutyka, motoryzacja/ motorsport, satelity, telekomunikacja, obronność/ bezpieczeństwo, rolnictwo, nawadnianie, energia odnawialna, technologie dla środowiska, zabawki, akcesoria biurowe i meblowe, AGD, budownictwo/ konstrukcje stalowe, żywność/ napoje, przemysł kolejowy.