MINITOOL do dłutowania

Narzędzie MINITOOL do dłutowania

Seria MINITOOL została opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie dotyczące obrabiania małych detali.
Zintegrowane płytki bardzo dobrze sprawdzają się podczas pracy w celu osiągnięcia wyjątkowo małych profili wraz z różnorodną geometrią.
W celu zapewnienia wysokiej sztywności i absolutnie perfekcyjnego działania, zintegrowane płytki są zawsze projektowane ad hoc według specyfikacji klienta.
Aby zapewnić szybką dostawę narzędzi, zakład produkcyjny REV zawsze ma zapas płytek MINITOOL, a dzięki oprogramowaniu maszyn ostrzących CNC gotowych do zaostrzenia pod konkretny wymiar klienta realizacja jest skrócona do minimum czasu.

Seria płytek MINITOOL pasuje do uchwytu UT-1/8 (dostępny w różnych wymiarach gniazda). Wspomniany uchwyt czcionek może być zamocowany wewnętrznie na tulei mimośrodowej, w ten sam sposób bo klasyczne narzędzia REV, a przez to możliwa jest korekcja błędów wyrównania na tokarkach CNC, które nie posiadają osi Y. Alternatywnie, płytki MINITOOL mogą być założone na obrabiarce z prostym chwytem zaciskowym ( np. chwyt ER). W takim przypadku, korzystnym jest, aby obrabiarka miała oś Y.

Narzędzie UT-1/8

Tabela wymiarów – narzędzie UT-1/8

Narzędzie monolityczne

Narzędzia monolityczne z serii MINITOOL posiadają plaski brzeg na kołnierzu o średnicy 15 mm, który pozwala operatorowi na sprawdzanie właściwej pozycji wkładki w bardzo krótkim czasie przy pomocy zwykłych urządzeń pomiarowych lub wskaźników. Mogą zostać wyprodukowane z dwóch typów stopów: stali spiekanej lub widia o wysokiej twardości.

Żywotność wkładki jest bardzo długa i może być wielokrotnie ostrzona zanim zajdzie potrzeba wymiany.
Typ naostrzenia i pokrycia jest dobierany na podstawie obrabianego materiału.

Tabela wymiarów – narzędzia zintegrowane