Szczotki Flex-Hone

do broni

Flex-Hone do broni

Brush Research Manufacturing z dumą przedstawia specjalną linię produktów Flex-Hone do broni palnej. Uznany przez hobbystów, rusznikarzy i producentów na całym świecie, narzędzia te poprawiają działanie broni palnej. Służą do wykończenia i polerowania komory, cylindrów i lufy strzelb.

W szybki i prosty sposób możecie usunąć wszelkie uszkodzenia wynikające z utleniania się i korozji, usunąć zarysowania i wyszlifować wszystkie
części lufy, usunąć ząbki powodujące przywieranie plastiku. Flex-Hone tworzy gładkie wykończenie zapobiegające szybkiemu nagromadzaniu
się plastiku oraz specjalne mikrowykończenie o fakturze krzyżującej się, które ułatwia usuwanie łusek z komory i uniemożliwia ich przywieranie.

Specjalne wykończenie komór za pomocą szczotek Flex-Hone umożliwia łatwiejsze wsuwanie i wyrzucanie nabojów z komory, bez jakichkolwiek
problemów związanych z ich przywieraniem. Ponowne naładowanie jest szybsze i płynniejsze, a co za tym idzie nie powoduje zarysowań.
Dostępne do wszystkich istniejących kalibrów .

Metalowe powierzchnie Twojej broni palnej zawierają mikroskopijne “szczyty i doliny”. Powstawanie korozji jest przyspieszone przez naprężenia szczątkowe obecne na powierzchni. Wykończenie “plateau” uzyskane przez Flex-Hone zmniejsza wypukłości na szczytach i zmniejsza napięcia powierzchniowe poprzez wyrównywaniu powierzchni. Doliny tworzone przez Flex-Hone poprawiają zdolność zatrzymywania oleju na powierzchni. Wiele firm produkujących broń palną wybiera szczotki Flex-Hone ze względu na wymagane finalne wykończenie.

Szczotka Flex-Hone szybko i łatwo wytwarza optymalne wykończenie powierzchni plateau w dowolnym rodzaju i rozmiarze cylindra, suwaka, komory, rurze magazynku lub bębenka. Szczotka Flex-Hone jest używana od dziesięcioleci i wielokrotnie udowodniła swoją jakość. Brush Research Manufacturing tworzy pełną linię narzędzi Flex-Hone dla różnych zastosowań w broni palnej.

Proces obróbki Flex-Hone to niskotemperaturowy i niskociśnieniowy proces ścierania, który usuwa nierówną powierzchnię i ją ujednolica. Metoda ta jest stosowana na powierzchni części, która jest pozbawiona rozdrobnionego, luźnego lub rozmazanego metalu, wżerów i nie nosi śladów utleniania. Szczotka tworzy wykończenie przy minimalnym usuwanym urobku, zapewniając, że otwory Twojej broni palnej pozostaną w wymaganych dokładnych wymiarach. Szczotka jest łatwa w użyciu w dowolnej wiertarce ręcznej lub wrzecionie obrotowym. Narzędzia Flex-Hone są samocentrujące i samonastawne w otworze. Za pomocą Flex-Hone poprawisz działanie i przedłużysz żywotność swojej broni palnej.

Narzędzia Flex-Hone pomagają chronić Twoją cenną broń palną pozwalając aby mosiądz był wyrzucany płynnie i czysto.

Dowolny cylinder o gładkim otworze w pistoletach lub karabinach wyjdzie korzystnie dzięki użyciu Flex-Hone.

DO CYLINDRÓW & KOMÓR

Opróżnianie i ponowne ładowanie broni palnej będzie znacznie płynniejsze i łatwiejsze po użyciu szczotki Flex-Hone w cylindrach i komorach. Ulepszone wykończenie pozwoli na łatwe wyjście pocisków z cylindra i płynne wyjmowanie z komory. Przeładowania przebiegną szybko i płynnie dzięki zmniejszonym roztarciom mosiądzu. Otwór po użyciu szczotki Flex-Honed pozwoli na częstsze i łatwiejsze przeładowanie.

DLA LUF STRZELB

Każdy gładki otwór broni palnej może szybko zyskać dzięki honowaniu Flex-Hone, w tym otwór lufy w strzelbie. Korzystając z narzędzi Flex-Hone możesz szybko, bezpiecznie i dokładnie usunąć wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku utlenianie i korozja, usunąć rysy i nacięcia, które powodują przyklejanie się plastiku. Flex-Hone stworzy gładkie wykończenie, które zapobiegnie gromadzeniu się plastiku w zbyt dużym tempie. Kulki ścierne zamocowane na filamencie z elastycznego nylonu usuwają nagromadzone pozostałości i pozostawiają lepszej jakości powierzchnię zapewniającą większą dokładność, mniejsze zużycie i dłuższe życie Twojej strzelbie.

DO ZAMKÓW & OKRĄGŁYCH MAGAZYNKÓW

Szczotki Flex-Hone mogą być użyte w cylindrze każdego typu i wielkości; ich użyteczność nie ogranicza się tylko do luf i komór. Honowanie szczotkami Flex-Hone zamków pistoletów automatycznych oraz magazynków strzelb i karabinów skutkuje uzyskaniem gładkiej i wytrzymałej powierzchni.
Istnieją pewne wartości, które pokładamy w naszych broniach palnych: bezpieczeństwo, inwestycja, tradycja, edukacja. Wartość może zostać podwyższona i chroniona poprzez odpowiednią konserwację i użytkowanie narzędzi Flex-Hone.