Technologia znakowania laserowego

Technologia znakowania laserowego

Technika znakowania laserowego jest stosowana w aplikacjach wymagających bardzo dużej szybkości pisania, dużej elastyczności i braku siły w komponencie.

Dalszymi zaletami znakowania laserowego są krótki czas i duża elastyczność w zakresie przedstawiania znaków, np. znaki specjalne, kody kreskowe, QR lub kody DataMatrix. Urządzenia do znakowania laserowego można stosować na aluminium, stali, stali nierdzewnej, tworzywach sztucznych, żeliwie i innych materiałach.

Opis funkcji:

  • W wyniku oddziaływania wiązek światła poruszanych przez odchylające lusterka materiał jest usuwany, odbarwiany lub spieniany (na plastiku). W zależności od materiału i głębokości penetracji możliwe jest znakowanie do 100 znaków na sekundę.
  • Oferujemy systemy do obsługi ręcznej, jednostki dostosowane do indywidualnych potrzeb z automatycznym podawaniem przedmiotu obrabianego i powiązanym osprzętem dla zintegrowanych opcji, aby spełnić indywidualne wymagania klienta.
  • Firma STM dostarcza najlepsze europejskie wyposażenie do znakowania przemysłowego. Urządzenia mają zastosowanie i mamy doświadczenie w ich wyposażaniu wymagających klientów.
  • Urządzenia do znakowania laserowego mogą być stosowane do znakowania blaszek lub przywieszek identyfikacyjnych, znakowania bezpośrednio na przedmiotach. Oprócz dostaw urządzeń możemy pomóc lub zająć się integracją z Państwa systemem produkcyjnym. Znakowarki laserowe są dostarczane z odpowiednim wyposażeniem, np. mechanizmami podawania blaszek, filtrami powietrza zabrudzanego w czasie znakowania, robotami podającymi i zdejmującymi przedmioty z urządzenia, itp.
  • Zajmiemy się koniecznym wyposażeniem koniecznym do poprawnej pracy urządzeń w Państwa środowisku.
  • Możemy dostarczyć komponenty z oprogramowaniem do zabudowy w linii produkcyjnej, stanowiska do pracy ręcznej, jak i kompletne stanowiska do znakowania w linii produkcyjnej.