Technologia znakowania tarczą czcionkami wklęsłymi lub wypukłymi

Technologia znakowania tarczą czcionkami wklęsłymi lub wypukłymi

Opis działania:

Koło z czcionkami sterowane silnikiem krokowym do wklęsłego lub wypukłego znakowania wyposażone jest w 39 do 96 znaków obejmujących określone litery i wielkość. Znaki są wybijane w części roboczej podczas skoku roboczego elektrycznego mechanizmu mimośrodowego.

Prędkość znakowania tekstami alfanumerycznymi może wahać się od jednego do sześciu znaków/sekundę przy poziomie hałasu ~75 dB(A).

 

Dostarczamy stemplownice do tabliczek znamionowych z napisami wypukłymi jak również do bardzo głębokiego znakowania (np. VIN); są to zarówno elektryczne jak i hydrauliczne urządzenia stemplujące.

Technologia znakowania tarczą stosowana jest, gdy znakowanie jest zróżnicowane i musi być wykonane szybko. Nasz patent “Drukarki do metalu” wybija znaki na odpowiednią głębokość oraz cicho pracuje. Możliwe warianty to znaki wgłębione i wypukłe. Można wykonywać stemplowanie z dużą szybkością na odpowiednią głębokość. Technika może być stosowana do obróbki części wykonanych z aluminium, stali, stali nierdzewnej, żeliwa i innych materiałów.